Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Ad Top Header

Bakan Akar: Amacımız çözümdür, barışçıl yöntemlerdir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de yaşananlarla ilgili, "Amacımız çözümdür, barışçıl yöntemlerdir" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"Amacımız çözümdür, barışçıl yöntemlerdir"

Bakan Akar, İdlib'de sorunun barışçıl yollarla çözülmesinden yana olduklarını bir kez daha vurgulayarak şunları söyledi: 

"Başlangıçtan itibaren vardığımız mutabakatlar var. Onların uygulanmasında bazı sorunlarla karşılaşıyoruz. en üst düzeyde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bizim görüşlerimiz, önerilerimiz Sayın Putin'e ifade edilecek. Bizim amacımız çözümdür, barışçıl yöntemlerdir, siyasi yöntemlerdir.

Bu konuda başlangıçtan itibaren biz taleplerimizi iletmiş bulunuyoruz. Bu husus bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da dile getirilecektir. Bölgenin rahatı için, huzuru, güvenliği, akan kanın durması için bölgeye bir an önce barışın gelmesi için bu çalışmaları sürekli yapıyoruz."

"Mehmetçik kahramanlıkla görevini yerine getiriyor"

Akar, "Bahar Kalkanı planlandığı şekilde devam ediyor. Orada huzurun, sükunun sağlanması için gayret gösteriyoruz. Mehmetçik büyük kahramanlıkla, özveriyle görevini yerine getiriyor" dedi. 

Bakan Akar, "Rusya'dan beklentimiz, garantör ülke olarak taahhütlerini yerine getirmesi rejimin saldırılarını durdurması ve Soçi mutabakatı sınırlarına uyması için Rejim üzerindeki etkisini kullanmasıdır" dedi.

 

Kaynak: trthaber.com

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Öne Çıkan Haberler

Son Twitler

Araklı Merkez Taksi Durağından örnek davranış https://t.co/QLTQpFosSN @arakligazete aracılığıyla
RT @drfahrettinkoca: Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole ed…
RT @drfahrettinkoca: ŞİMDİKİ GENÇLER… Söze böyle başlayanların eline bugünlerde koz veriyorsunuz :) Koronavirüs konusunda fazlasıyla dikkat…
RT @drfahrettinkoca: SON 24 SAATTE 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha…
Follow Araklı Gazete on Twitter

Haber Fotoğrafları