Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Başlık

Araklı Kaymakamın'dan Çok Önemli Açıklamalar Geldi

Araklı Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan  önemli açıklamalar geldi Kaymakam Şivgan açıklamasında şunları söyledi.

Kıymetli Araklılar,
23 Şubat 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirme ile Araklı İlçe Kaymakamlığına tayin edilmiş bulunmaktayım. Görev sürem boyunca mesai arkadaşlarımla birlikte Araklımızın daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Araklı ilçesinin huzur ve güvenin adresi haline gelmesi için Belediye Başkanımız Recep Çebi başta olmak üzere Savcı, Hakimlerimiz ve tüm kolluk görevlilerimizle birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağız.

Eğitim alanında yenilikçi bir anlayışla Araklı’da eğitim gören tüm öğrencilerimizin donanımlı, özgüvene sahip, milli ve manevi değerlere saygılı bireyler olarak yetiştirmek için tüm eğitimcilerimizle birlikte gerekli özeni göstereceğiz. 

Öğretmen ve eğitim kurumlarımızın idarecileriyle birlikte sürekli velilerimizle iletişim içerisinde olacağız. Dersliklerimizin çağın gereklerine uygun hale getirilmesi için toplumun tüm taraflarıyla birlikte ortak çalışmalar yapacağız. 

Kamu hizmetlerinin ifası esnasında vatandaş odaklı bir yaklaşım sergileyeceğiz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda görev alan çalışanlarımızla birlikte güler yüzlü, hızlı, etkin, adil ve şeffaf bir biçimde siz değerli halkımıza hizmet etmeyi misyon haline getireceğiz.

Mahalle Muhtarlarımızla sürekli iş birliği ve diyalog halinde olacağız. Mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde müdahale etmeye özen göstereceğiz. Sivil toplum kuruluşlarımızla da gerekli istişareleri yaparak ortak akılla kararlar almaya önem vereceğiz. 
İlçemizin tanıtılması, saklı ve el değmemiş cennet Araklının tüm dünyaya tanıtılması için basın emekçilerimizle de yakın diyalog içerinde olacağız. Ayrıca bu süreç içerisinde Araklıspor’a da kurumsal olarak gerekli desteği vererek önümüzdeki sezon BAL liginde büyük başarılara imza atarak Araklı isminin daha farklı illerde duyurulmasını sağlayacağız.

İlçemizde faaliyet gösteren sendikalar ve meslek kuruluşlarıyla da sürekli irtibatta olup şehrimizin kalkınması için gerekli olan tüm projelerde ortak hareket edeceğiz. Demokrasilerin olmazsa olmazı olan siyasi parti temsilcilerimizle de şehrimizin geleceği için toplumun tüm kesimlerini birlikte kucaklamaya çalışacağız.

İlçemizde ticari faaliyet gösteren tüm esnaf ve zanaatkarlarımızı sürekli ziyaret edeceğiz. Araklımızda yatırım ortamının iyileştirilmesi bizim en önemli önceliğimiz olacaktır. İlçemizde istihdamın arttırılması için gereken tüm tedbirlerin alınması adına esnafımızla birlikte hareket edeceğiz. Gerek jeostratejik konumu gerekse de barındırdığı dinamik nüfus ve ekonomik potansiyeli ile birlikte Araklı önümüzdeki süreçte Doğu Karadeniz’ in marka şehirlerinden biri haline gelebilecektir.

Bu vesilelerle birlikte Araklıya atanmış olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Başta Sayın Bakanımız Süleyman Soylu Bey’e ve Sayın Valimiz Yücel Yavuz’a Araklı Kaymakamlığı görevinin tarafıma tevdi edilmesinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki sürecin Araklı için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)
Yorum yapmak için oturum açın

Öne Çıkanlar

Son Twetler

Aleyna Demirkır Türkiye Boks Şampiyonu https://t.co/0wDcuk7fc8
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Araklı'da - Araklı Belediyesi https://t.co/YG8R1H6YXg
https://t.co/0FiZxoLD6W
Follow Araklı Gazete on Twitter

Haber Galeri

Araklı 15 Temmuz'u Unutmuyor

Aleyna Demirkır Türkiye Boks Şampiyonu

Başkan Çebi Araklılı İş Adamıyla İstanbul'da Görüştü

Başkan Çebi'den Ramazan Mesajı

Araklı'da İkinci Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Esila Yıldızbaşoğlu Araklı'nın Gururu oldu

Necla Nazır Araklılı Bayanlarla Buluşuyor [Bayanlara Özel]

Ozan Arif'e son veda!

Kerkük'te Ozan Arif için gıyabi cenaze namazı!