Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Ad Top Header

Araklı'da Elektrik Telleri Yer Altına Alınıyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından ilçedeki elektrik tellerinin yer altına alınması için çalışmalara başlandı.

Araklı ilçesindeki, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve elektrik iletimini daha güvenli hale getirmek amacıyla gerçekleştirilecek elektrik tellerinin yer altına alınması ile birlikte ilave trafo hatlarıyla yüksek gerilim hatları da güçlendirilecek.

Çalışma kapsamında aydınlatma direkleri ile lambaları yenilenecek, aydınlatmanın yetersiz olduğu bölgelere ek aydınlatma direkleri dikilecek ve yer altına alınan kısımdan elektrik alan abonelerin bağlantı kabloları değiştirilecek.

Yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Belediye Başkan Vekili Ekrem Reis başkanlığında, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, TİSKİ, Aksa, Tedaş, Çoruh Elektrik, Telekom gibi kurumların temsilcilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Araklı’da bulunan elektrik tellerinin yer altına alınması ilgili kurumların koordineli çalışmasıyla gerçekleştirilecek. Trabzon-Rize caddesinde başlayacak olan çalışmanın 2.5 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Belediye Başkan Vekili Ekrem Reis toplantı sonrası yaptığı açıklamada, İlçenin cadde ve mahallelerinde elektrik tellerinin yer altına alınmaya başlayacağını belirterek, vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sağlamayı aydınlık bir Araklı hedeflediklerini dile getirdi.

 

araklihaber.net - Mehmet Öztürk

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)
Son değişiklik Cuma, 26 Haziran 2020 08:50

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Ad Sidebar

Öne Çıkan Haberler

Son Twitler

Hangisi Doğru https://t.co/06qx5p7e7M @arakligazete aracılığıyla https://t.co/lFzxMah0et
Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören 21. ve 23. dönem MHP Milletvekili ve Eski S… https://t.co/aUgghhKreY
RT @ziyaselcuk: Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan öğrencilerimizin azmini ve hayallerini biliyoruz. Mezuniyet hedeflerine bir adım daha yakl…
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/cNYjBwO29Z
Araklı Merkezde Yol İsyanı https://t.co/PCP1UjiQDl @arakligazete aracılığıyla https://t.co/m8R3zPnVgp
Follow Araklı Gazete on Twitter

Haber Fotoğrafları

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz Hayatını Kaybetti

Hangisi Doğru

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Araklı Merkezde Yol İsyanı

Araklı’ya Yeni Bir Mekan; ABUSGAL CAFE

Saadet'li Gençlerden Örnek Davranış

Araklı'da Yangın

Araklı Fatih Camii'nde İlk Namaz

Araklı'da Yangın