Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Başlık

İstanbul'da Trabzon Günlerine Araklı Damga Vurdu

Trabzon’un 557’inci fetih yıl dönümünde gerçekleştirilen “Geleneksel Trabzon Günleri” “Komşunu da alda gel” sloganıyla başladı.

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 20 Eylül itibarıyla başlayan etkinlikte, Tereyağından tulum peynirine, çaydan fındığa her türlü yöresel lezzetlerin sunulmasının yanı sıra Trabzon ve Karadeniz’in kültürel mirası, tarihi ve yine yöreye has olan el yapımı ahşap oyma, bakır işçiliği, gibi ürünler de sergileniyor.

Trabzon’un üçüncü büyük ilçesi olan Araklı tanıtım günlerinde yerini aldı. Yurtiçi ve yurtdışı tanıtım günlerine katılarak burada bütün kültürel değerlerini sergileyen Araklı Belediyesi oldukça ilgi görüyor. İstanbul’da gerçekleşen Trabzon günlerinde Araklı Belediyesinin standı doldu taştı.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan, Trabzon Milletvekilleri Sn. Bahar Ayvazoğlu ve Av. Salih Cora standı ziyaret edenler arasındaydı. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve ekibi standı ziyaret edenlerle yakından ilgilendi.

Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Standımızda kültürel değerlerimizi, turizm alanlarımızı ve Araklı’nın doğal alanlarını sergiliyoruz. Burada hem ilçemizi tanıtıyoruz hem de İstanbul’da ikamet eden Araklılı hemşehrilerimizle kucaklaşma fırsatına nail oluyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı Trabzon etkinliklerinde elimizden geldiğince yer almaya çalışıyoruz. Bu ilçemizin tanıtımı ve prestiji açısından gerçekten önemli bir projedir. Standımızı ziyaret eden başta İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu’ya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Mehmet Cahit Turhan’a, Trabzon Milletvekilleri Sn. Bahar Ayvazoğlu’na, Av. Salih Cora’ya ve herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Araklı Belediye Meclis Üyesi Ekrem Reis, ”Burada Trabzon ve Araklı ilçesinden olan hemşehrilerimizle buluşup kucaklaşıyoruz. Ürün sergilemek amacıyla değil, sadece kültürlerimizi canlı tutmak, burada yaşayan hemşehrilerimizle kaynaşıp hasbıhal etmek ve varsa ilçemizle ilgili fikirlerini alıp memlekette uygulama imkanı bulmak adına buradayız” dedi.

 

arihaber.net

Ögeyi Oylayın
(0 oy)
Son Düzenlenme Pazartesi, 24 Eylül 2018 19:53
Yorum yapmak için oturum açın
Ad Sidebar

Öne Çıkanlar

Son Twetler

Aleyna Demirkır Türkiye Boks Şampiyonu https://t.co/0wDcuk7fc8
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Araklı'da - Araklı Belediyesi https://t.co/YG8R1H6YXg
https://t.co/0FiZxoLD6W
Follow Araklı Gazete on Twitter

Haber Galeri

Araklı 15 Temmuz'u Unutmuyor

Aleyna Demirkır Türkiye Boks Şampiyonu

Başkan Çebi Araklılı İş Adamıyla İstanbul'da Görüştü

Başkan Çebi'den Ramazan Mesajı

Araklı'da İkinci Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Esila Yıldızbaşoğlu Araklı'nın Gururu oldu

Necla Nazır Araklılı Bayanlarla Buluşuyor [Bayanlara Özel]

Ozan Arif'e son veda!

Kerkük'te Ozan Arif için gıyabi cenaze namazı!